klimatyzacja wentylacja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum pracowników CCP Strona Główna -> Muzyka...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacko
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:01, 28 Sty 2012    Temat postu: klimatyzacja wentylacja

Mogą być również stosowane i montowane bez oczyszczalni, jako zbiorniki pozwalające zgromadzić zapas oczyszczonej wody, którą można wykorzystać do podlewania, mycia samochodów itp.
Przepompownie i [link widoczny dla zalogowanych] można również montować do innego typu oczyszczalni, które Państwo posiadacie. Mogę służyć one do przepompowywania ścieków do istniejących szamb. Przepompownie i [link widoczny dla zalogowanych] mają wiele zastosowań.
Nasza Firma poza w/w przepompowniami wykonuje również przepompownie na zamówienie pod konkretną specyfikację.
to oczyszczalnia przeznaczona [link widoczny dla zalogowanych] dla maksymalnie pięciu użytkowników. Jej działanie oparte jest na zasadzie osadu czynnego, dzięki któremu zanieczyszczenia organiczne zostają przetworzone na wodę, dwutlenek węgla, związki mineralne oraz biomasę osadu czynnego.

Zaletą oczyszczalni jest łatwy i szybki montaż, brak potrzeby dodawania do ścieków biopreparatów oraz bardzo niskie koszty eksploatacji.

Ze względu na niewielką powierzchnię potrzebną do instalacji, oczyszczalnie [link widoczny dla zalogowanych] bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku dysponowania małą powierzchnią terenu.
Dzięki stosowaniu metody produkcyjnej ROTOMOULDING, oczyszczalnie są szczelne, trwałe oraz odporne na korozję i substancje agresywne, zawarte w ściekach!
Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków
JAKOŚĆ
Wysoka skuteczność oczyszczania ścieków [link widoczny dla zalogowanych]
Materiał konstrukcyjny (polietylen) odporny na zniszczenia oraz korozję
Filtr doczyszczający zainstalowany na wylocie osadnika
WYGODA
Łatwy i szybki montaż
Możliwość ciągłej kontroli pracy oczyszczalni [link widoczny dla zalogowanych]
Brak potrzeby dodawania do ścieków biopreparatów, dzięki podziałowi osadnika zapewniającego lepszą jakość oczyszczania
Proste i małe wymiary urządzeń
Możliwość stosowania [link widoczny dla zalogowanych] na niewielkich terenach
Możliwość stosowania przy wysokim poziomie wód gruntowych, a także przy występowaniu gruntu trudno przepuszczalnego
Zachęcamy do kontaktu [link widoczny dla zalogowanych] i wysyłania zapytań ofertowych.
Po uzyskaniu od Państwa informacji o danym urządzeniu, przygotujemy indywidualną ofertę.


[link widoczny dla zalogowanych] umożliwiają pełną kontrolę temperatury. Stworzenie [link widoczny dla zalogowanych] komfortowych warunków dostosowanych do indywidualnych potrzeb, dla jak najlepszego samopoczucia. [link widoczny dla zalogowanych] daje nie tylko poczucie komfortu, ale również zwiększenie wydajności, uczucie świeżości i aktywności nawet przy najbardziej niesprzyjających warunkach panujących na zewnątrz.

GRZANIE
[link widoczny dla zalogowanych] to nie tylko możliwość chłodzenia latem. Mogą być one wyposażone w pompę ciepła , rozwiązanie to umożliwia grzanie w okresach przejściowych, czy też użycie [link widoczny dla zalogowanych] jako jedyne źródło ciepła zimą. Jest to przyjazna alternatywa dla środowiska w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, ponieważ pobiera ona energię z zewnątrz i przekazuje ją do pomieszczenia. Pompy ciepła są do pięciu razy bardziej energooszczędne niż tradycyjne systemy grzewcze.

WENTYLACJA
Z [link widoczny dla zalogowanych] może być zintegrowana wentylacja która wyrzuca zużyte powietrze a wprowadza czyste powietrze z zewnątrz.

OCZYSZCZANIE
[link widoczny dla zalogowanych] wyposażone są w różnego rodzaju filtry (standardowe siatkowe, węglowe, plazmatyczne), które w zależności o rodzaju klimatyzatora mogą oczyszczać powietrze z kurzu, pyłków, dymu, a nawet zabijać wirusy i grzyby.
Przede wszystkim należy pamiętać o unikaniu szoku termicznego. Kiedy w upalne dni temperatura na zewnątrz pomieszczenia sięga 30 stopni Celsjusza temperaturę wewnątrz pomieszczenia należy ustawić o 5 do 7 stopni niższą (nie więcej). Jeśli ustawiona temperatura wewnątrz będzie niższa np. 20 stopni Celsjusza po [link widoczny dla zalogowanych] opuszczeniu pokoju i wyjściu na zewnątrz nasz organizm będzie nagle narażony na temperaturę aż o 10 stopni C wyższą. Przeżyjemy mały szok termiczny, który może być przyczyną kataru, czy zapalenia gardła. Oczywiście, nasza wrażliwość na różnice temperatur jest cechą bardzo indywidualną.

Nie ustawiać nawiewu z jednostki wewnętrznej klimatyzatora bezpośrednio na siebie i nie tworzyć sytuacji przebywania w „zimnym przeciągu”.

I ostatnia prosta zasada zdrowego korzystania z klimatyzacji. Pamiętajmy, aby odpowiednio wcześnie przed opuszczeniem klimatyzowanego pomieszczenia, w którym przebywamy dłuższy czas, zwiększyć temperaturę w pokoju, bądź też wyłączyć [link widoczny dla zalogowanych] . Powolny wzrost temperatury w pomieszczeniu zmniejszy różnicę temperatur i pozwoli uniknąć szoku termicznego.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jacko
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:02, 28 Sty 2012    Temat postu:

W sprawie Z.Ziobro – dr M.Garlicki poważnie należałoby się zastanowić nad Trybunałem Stanu dla pana ex-ministra oraz ewentualnie odpowiedzialnością karną (fałszywe oskarżenie o popełnienie przestępstwa spowodowania śmierci). Nie przesądzam odpowiedzialności p. Ziobro ale sprawa jest na tyle drastyczna i wymiarze indywidualnym (nie tylko dla dr G, także pacjentów, których z powodu zaistniałej sytuacji dr G nie operował ) i w wymiarze ogólno – społecznym, że kwestie ewentualnej odpowiedzialności politycznej i karnej Z. Ziobro powinny być gruntownie zbadane.
Nie sądzę jednak aby do tego doszło. W moim przekonaniu istnieje coś na kształt niespisanej umowy pomiędzy środowiskami politycznymi, polegającej na tym, że o sprawach odpowiedzialności politycznej i karnej partyjnych nominantów na kluczowych stanowiskach w państwie głośno i dużo się się mówi ale nic nie robi. Bo wiadomo: dzisiaj rządzimy my, jutro mogą rządzi „oni”; dzisiaj my będziemy ich ciągać po sądach i trybunałach, – jutro „oni” będą ciągać nas.
A więc na gadaniu się skończy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jacko
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:03, 28 Sty 2012    Temat postu:

Pamiętając o tych trzech prostych zasadach oraz o rozsądnym korzystaniu z [link widoczny dla zalogowanych], możemy cieszyć się komfortem termicznym w upalne dni bez narażania własnego zdrowia.
OSUSZANIE
Podczas chłodzenia [link widoczny dla zalogowanych] osusza powietrze, ma to wpływ zarówno na podwyższenie poczucia komfortu jak i ograniczenie wzrostu zanieczyszczeń, pleśni i grzybów (właściwy poziom wilgotności ogranicza lub zatrzymuje wzrost zanieczyszczeń i pleśni). Optymalna wilgotność zapewnia również dłuższą żywotność domu i urządzeń.

Nasza firma oferuję pełną gamę urządzeń [link widoczny dla zalogowanych] w segmencie mieszkaniowym.
Charakteryzują się one [link widoczny dla zalogowanych] nowoczesną linią , jednocześnie tak zaprojektowaną aby pasowały do każdego rodzaju wnętrza. Produkty te posiadają zaawansowane systemy filtracji przy jednoczesnym niskim poborze energii elektrycznej i cichej pracy.
Nasze [link widoczny dla zalogowanych] zapewniają odpowiedni klimat w mieszkaniu i to nie tylko w oparciu o możliwość kontrolowania parametrów powietrza. Jego wysoka jakość zapewniona jest poprzez wiele stopni filtracji, wstępne uzdatnianie, usuwanie drobnych cząstek, wirusów, bakterii, alergenów lub też całkowite oczyszczanie. Korzyści finansowe zapewnia filtracja elektrostatyczna: brak wydatków na części zamienne.

W segmencie możemy wyróżnić następujące typy [link widoczny dla zalogowanych] :

SPLIT – ścienne , kompaktowe , płaskie eleganckie przeznaczone do lokalizacji mieszkaniowych lub mniejszych lokalizacji komercyjnych.
Proponujemy Państwu urządzenia klimatyzacyjne renomowanych firm w dogodnych cenach.

W swojej ofercie posiadamy [link widoczny dla zalogowanych] firm Toshiba, Carrier, Mitsubishi, Fuji Electic.

Klimatyzacja, proponuje Państwu profesjonalny dobór [link widoczny dla zalogowanych] , montaż oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Zatrudniane przez nas ekipy [link widoczny dla zalogowanych] posiadają długoletnią praktykę w montażu i serwisowaniu urządzeń klimatyzacyjnych. Nasze ekipy monterskie uczulone są na pozostawianie po sobie czystości.

[link widoczny dla zalogowanych] oferowanych firm posiadają wszystkie wymagane certyfikaty: energetyczne, ekologiczne, elektryczne oraz bezpieczeństwa.

Pompa ciepła powietrze-woda, jest źródłem ciepła nie tylko dla całego domu.
Nie tylko możemy ją włączyć w system centralnego ogrzewania (ogrzewanie podłogowe lub tradycyjne podokienne) to również system dostarczający nam ciepłej wody użytkowej do kuchni i łazienki. To również możliwość podłączenia [link widoczny dla zalogowanych], wentylacji lub rekuperacji w naszym domu.
Pompa ciepła powietrze-woda jest systemem bardzo prostym w montażu, nie wymagającym żadnych dodatkowych nakładów inwestycyjnych.
Inwestycja w ten [link widoczny dla zalogowanych] nie wymaga stałej obsługi, dodatkowego miejsca na przechowywanie zapasów paliwa stałego, podłączeń gazowych lub inwestycji w montaż zbiorników na paliwo gazowe czy płynne.
Unikamy okresowych przeglądów [link widoczny dla zalogowanych], grzewczej, kominowej, kłopotów z ubezpieczeniem posesji.
Wszystkich zmian dotyczących oczekiwanej temperatury dokonujemy za pomocą pilota zdalnego sterowania.
Instalując system powietrze-woda dbamy również o środowisko (brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery, brak odpadów stałych powstających w trakcie spalania paliw stałych),
To również komfort, niezależność i wymierne korzyści ekonomiczne.


Zgodnie z europejską normą PN-EN 858, [link widoczny dla zalogowanych] substancji ropopochodnych przeznaczone są do oddzielania cieczy lekkich z wody. Urządzenia [link widoczny dla zalogowanych] te stosowane są w [link widoczny dla zalogowanych], roztopowych i technologicznych przed prowadzeniem do kanalizacji lub innego odbiornika. Natomiast zgodnie z europejską normą PN-EN 1825 [link widoczny dla zalogowanych] stosowane są do podczyszczania ścieków technologicznych w gastronomii.

[link widoczny dla zalogowanych] dobiera się na przepływ nominalny i/lub maksymalny (10-krotnie większy). Przy przepływie [link widoczny dla zalogowanych] ma zakładaną sprawność. Dopuszczany przepływ maksymalny jest bezpiecznym natężeniem przepływu dla separatora i zanieczyszczeń w nim zgromadzonych.

Natomiast [link widoczny dla zalogowanych] dobiera się tylko na przepływ nominalny. W przypadku możliwości przekroczenia przepływu nominalnego w separatorze koalescencyjnym należy zabezpieczyć go stosując przelew zewnętrzny lub dobierać go na przepływ maksymalny (najlepsze rozwiązanie dla środowiska, ponieważ oczyści całą strugę przepływających ścieków).

Najczęstsze zastosowanie [link widoczny dla zalogowanych] ropopochodnych (lamelowych i koalescencyjnych) Separator posadawiany na gruntach nośnych nie wymaga przygotowania specjalnego fundamentu, a dno wykopu przygotowuje się wykonując podbudowę (beton B-10 grubości 10 cm albo dobrze zagęszczona warstwa żwiru lub innego gruboziarnistego gruntu niespoistego grubości ok. 20 cm). W przypadku występowania w poziomie posadowienia [link widoczny dla zalogowanych] sposób posadowienia wymaga odrębnego opracowania projektowego.

Na odpowiednio przygotowanym podłożu, [link widoczny dla zalogowanych] rzędnych, należy ustawić urządzenie, podłączyć rury, zamontować niezbędne kręgi nadbudowy i pokrywę, a następnie zasypać wykop starannie zagęszczając.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jacko
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:03, 28 Sty 2012    Temat postu:

Nalezy przypomniec, ze Zbigniew Z. a wlasciwie jego brat, zeby nie bylo zarzutow o rzekome naciski;)) owczesnego jakze praworzadnego ministra na prokurature- sam skierowal sprawe przeciwko krakowskim lekarzom ze szpitala uniwersyteckiego oskarzajac ich o smierc wlasnego ojca. O przepraszam wniosl „o przeprowadzenie postępowania w sprawie narażenia życia lub utratę zdrowia Jerzego Ziobry”. Jak wiadomo Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Swietokrzyskim sprawe umorzyla. Przypomne, ze postepowanie trwalo ponad rok i zamowiono SIEDEM ekspertyz. Ciekawe jaki byl koszt calego postepowania?
Jestem ciekawa gdzie spoczywaja akta sprawy z czasow studenckich Zbigniewa Z. Za czasow ministra Z., Ministerstwo Sprawiedliwosci zazadalo akt owej sprawy. Akta z Ministerstwa juz nie wrocily….
Przypomne, ze Zbigniew Z. nagrywal kolegow, przez ktorych byl szykanowany i szantazowany za pomoca anonimow w czasie studiow. Sad Rejonowy, po ponownym rozpatrzeniu apelacji jednego z oskarzonych, uniewinnil rzekomych sprawcow. ZZ zlozyl apelacje. Sad okregowy -wtedy wojewodzki- utrzymal wyrok uniewinniajacy dla kolegow Zbigniewa Z. Czy na tym sie skonczylo? SKADZE!!! Zbigniew Z. -juz jako wiceminister sprawiedliwosci w rzadzie Jerzego Buzka- zlozyl KASACJE do Sadu Najwyzszego. Ten zas uchyli wszystkie dotychczasowe wyroki i zlecil wykonanie kolejnej ANALIZY GRAFOLOGICZNEJ owych anonimow. Koszt ekspertyzy? Bagatela, dokument liczyl kilkaset stron…53 TYSIACE zlotych.
Czy musze zaznaczyc, ze kolega Zbigniewa Z. zostal UNIEWINNIONY?
Pikanterii sprawie dodaje fakt, iz w owych aktach bylo zbyt wiele intymnych watkow obyczajowych dotyczacych bylego ministra. Ale jak wiemy, mimo glosnych swego czasu zapewnien bylego premiera Jaroslawa Kaczynskiego, iz w jego rzadzie „sa osoby o innej orientacji” nie chodzilo o ministra sprawiedliwosci. Ten ostatni ma bowiem „narzeczona”, niejaka Patrycje K. Jak na uwiarygodnianie biografii przyszlego kandydata na Prezydenta RP, Jackowi Kurskiemu -specjalisty od kreowania wizerunku w PISie- nalezy sie Order Usmiechu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jacko
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:04, 28 Sty 2012    Temat postu:

apraszam gospodarza bloga na prowincję, a najlepiej na ścianę wschodnia naszego wspaniałego kraju. z pewnoscią nie bedzie pani do śmiechu, gdy przyjdzie stanąć oko w oko z ordynatorem zakaźnego albo jakiegokolwiek innego oddziału, a w aucie na parkingu czeka chora matka z nadzieją, że zostanie przyjęta. w takich momentach panem sytuacji jest zawsze lekarz, maly człowieczek musi się kłaniać w pas, a o tym, na jak długo można zostawić chorego w szpitalu decyduje nie stan zrowia, ale tylko i wyłącznie zawartość koperty, która zawsze ląduje tam gdzie jej miejsce, tzn. w kieszeni lekarza. gdy pokazano filmy „nakręcone w celu epatowania publiczności” wielu ludzi odczuło ulgę, że oto dokonuje się jakaś zmiana i być może skończy się bezkarność w publicznej służbie zdrowia.
Postawowe pytanie brzmi: czy można poświęcić jednostkę dla dobra ogółu w demokratycznym państwie? czy można złapać za rękę jedną świnię, ustawić pod pręgieżem i pokazać społeczeństwu mówiąc: „patrzcie! oto lekarz, który złożył przysięgę Hipokratesa”? czy można wreszcie napiętnować tę jednostkę i wykorzystać do walki z korupcją w środowisku lekarskim? Minister Ziobro odpowiedział na wszystkie te pytania pozytywnie. a ja go akurat gorąco popieram w tej jednej sprawie. podobnie jak większość ludzi żyjących z małych miasteczkach i krucjata „polityki” nic tu nie zmieni. dlatego też pani dzisiejszy wpis odbieram z zażenowaniem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jacko
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:04, 28 Sty 2012    Temat postu:

W przypadku występowania wód gruntowych nieagresywnych, elementy betonowe nie wymagają stosowania zewnętrznej[link widoczny dla zalogowanych] przeciwwilgociowej. W przypadku posadowienia Separatora w gruntach nienośnych lub nawodnionych wymagane jest sprawdzenie warunków stateczności.

Jest młodą dynamicznie rozwijającą się firmą w [link widoczny dla zalogowanych]. Największym atutem firmy są [link widoczny dla zalogowanych] świadczone na najwyższym poziomie, mamy dużo sukcesów i jeszcze większe aspiracje. Przekonali się o tym Ci, którzy nam zaufali. Różnorodność Klientów to również różnorodność zleconych zadań. Do każdego podchodzimy indywidualnie. Dzięki młodemu i kreatywnemu zespołowi, jesteśmy w stanie sprostać każdemu [link widoczny dla zalogowanych], jakie stawiają przed nami Klienci. Ciągle się rozwijamy, żeby zapewnić Państwu minimum kosztów i maksimum zadowolenia z naszych usług.
Dlaczego warto mieć [link widoczny dla zalogowanych] ?
Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne zapewniają nie tylko schładzanie czy podgrzewanie powietrza, ale również dzięki specjalnym filtrom oczyszczają je z nieprzyjemnych zapachów, kurzu domowego, roztoczy, zarodników pleśni, dymu papierosowego. Przez co nasze otoczenie staje się bardziej przyjazne, szczególnie dla ludzi cierpiących na Alergię. Aby klimatyzacja spełniała swoja rolę należy dbać o jej odpowiednie utrzymanie poprzez regularne czyszczenie i odgrzybianie.
Serwis [link widoczny dla zalogowanych] obejmuje:

czyszczenie filtrów
czyszczenie gruntowne parownika, skraplacza
pomiar i regulacje ciśnienia freonu i ewentualne uzupełnienie
sprawdzenie szczelności połączeń freonowych
pomiar sprawności elektrycznej [link widoczny dla zalogowanych]
pomiar wydajności chłodniczej
test pracy urządzenia z zakresu temperatury i ciśnienia
sprawdzenie zabezpieczeń
sprawdzanie drożności odpływu skroplin
Firma w trosce o prawidłowe funkcjonowanie urządzeń oferuję:
naprawy
[link widoczny dla zalogowanych]
W przypadku podpisania umowy serwisowej zagwarantujemy:

regularną opiekę poprzez regularne przeglądy
szybki serwis w razie powstania awarii
krótki [link widoczny dla zalogowanych]
telefoniczne udzielanie porad, wskazówek oraz dyspozycyjność - 24h
zmniejszenie kosztów napraw i konserwacji

Oferując systemy [link widoczny dla zalogowanych]czołowych światowych producentów zapewniamy najwyższy komfort i najwyższy standard samopoczucia dla Państwa i wiemy, iż dzięki temu wszyscy nasi klienci są w pełni usatysfakcjonowani z wyboru . W dzisiejszych czasach klimatyzacja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania zarówno w miejscu pracy jak i mieszkaniu czy środkach


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jacko
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:05, 28 Sty 2012    Temat postu:

Ciągle podziwam Pani przenikliwość i konsekwencję, niezależnie od wpisów niektórych blogowiczów ma Pani rację. Jeszcze przed zaprzysiężeniem tego nieuka na ministra, gdzie moglem robiłem mu antyreklamę. Niestety moje możliwości były niezwykle skromne, mam jednak wątpliwą satysfakcję. Chcąc być całkowicie
obiektywnym nie widzę winy delikwenta w tej nominacji, Pan Premier to przecież prawnik i wiedział w co się pakuje promując niedokształconego kandydata na prawnika. Przecież słynny proces z kolegą z pokoju dawał wiele wiadomości o moralnych zasadach przyszłego ministra.
Dalej poszło wszystko zgodnie z przewidywaniami. Zaczęły się nadmuchiwane śledztwa, na podstawie ich wyników nawet oddany karierze prokurator z naboru pana ministra nie potrafiłby sklecić aktu oskarżenia, dobry prokurator za żadne skarby nie wziąłby się za tak brudną robotę.
Sprawa dr G. to mały pikuś, chociaż jej skutki okazały się tragiczne, straciliśmy conajmniej dwa lata w dziedzinie transplantologii, conajmniej kilkadziesiąt osób zmarło, dr G. odsiedział kilka miesięcy.
Strata też pewna, bo nawet nie ordynując mógł podwyższać swoje umiejętności i uczyć młodych kardiochirurgów.
Przejdźmy więc dalej. W trakcie swojej kariery Ziobro wyrzucił wielu przyzwoitych prokuratorów zastępując ich ziobropodobnymi, którzy zostawili przed wejściem do prokuratury wszelkie skrupuły i gotowi byli wykonać najgłupsze polecenie szefa.
I tak się to zaczęło. Nie będę wymieniał wsystkich świństw i głupot jakie wymyślił ten absolwent jagiellońskiej ALMA MATER z oczernianiem własnych profesorów włącznie.
W normalnym kraju miałby już kilka KARNYCH postępowań a nie jeden skromny proces cywilny.
Trudno mi wierzyć w polską sprawiedliwość, pozostaje mi na pocieszenie stare, polskie powiedzenie: „Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy”.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jacko
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:05, 28 Sty 2012    Temat postu:

Nie skomentuję postawy Byłego Ministra Sprawiedliwości. Jego strach ma coraz większe oczy.
Ciekawe za to, jak czuje się Pan Były Minister Zdrowia, który będąc niejako stroną w sprawie, wydał niekorzystną opinię medyczną wobec swojego skutecznego i profesjonalnego konkurenta w branży kardiologicznej?
To tyle tytułem złośliwego wtrętu.
Pan Były Minister Zdrowia raczył był powiedzieć, że posądzanie go o stronniczość w związku z wydaną opinią na temat pracy dr G. , jego konkurenta medycznego, to pogląd skurczybyka (TVN24 z dnia 2008-05-08 o godz. 19:00).
Naprawdę rada Ojca Dyrektora, co by pić wodę i nie przełykać, w pewnych sytuacjach jest zbawienna – należało pić, zamiast wydawać ekspertyzę oraz pić zamiast wypowiadać się do TVN 24.
Nawiasem mówiąc, patrzyłem na zachowanie Byłego Ministra Zdrowia z wielkim zdumieniem. Sława polskiej kardiochirurgii ustawiająca się w jednym rzędzie z Byłym Ministrem Sprawiedliwości i z obecnym jeszcze niestety i też ku mojemu zdumieniu Szefem CBA to zaiste kuriozalny widok.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jacko
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:06, 28 Sty 2012    Temat postu:

transportu. Korzystanie z klimatyzacji w biurze powoduje [link widoczny dla zalogowanych] optymalną sprawność pracownika natomiast klimatyzacja w mieszkaniu czy domu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie oraz wypoczynek. W dużych miastach takich jak Warszawa klimatyzacja zapewnia również czyste powietrze higienicznie niezbędne dla każdego człowieka. Nasza firma jest w stanie wyselekcjonować dla Państwa najlepsze i najbardziej sprawdzone [link widoczny dla zalogowanych] na rynku. Firma zaproponuje Państwu sprzedaż oraz profesjonalny montaż markowych produktów takich producentów klimatyzacji jak SAMSUNG, DAIKIN. Większość klientów poleca naszą firmę swoim odbiorcom, zaprzyjaźnionym firmom oraz znajomym. Dzieję się tak ponieważ stawiamy na najwyższa jakość nie tylko klimatyzatorów ale przede wszystkim montażu. Klimatyzacja u nas to kompleksowa usługa - doradztwo, projekt, dostawa, montaż, gwarancja, serwis. Firma jest firmą handlowo-usługową, działającą w branży klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Na rynku polskim rozpoczęliśmy działalność od marca 2003 roku, jednakże nasze korzenie sięgają lat dziewięćdziesiątych kiedy to zdobywaliśmy doświadczenie jako kadra zarządzająca w innych firmach.
Cele jakie sobie postawiliśmy na początku [link widoczny dla zalogowanych] naszej drogi, to profesjonalne świadczenie usług w zakresie klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa z zachowaniem elastyczności w stosunku do klienta. Stała współpraca z wieloma biurami architektonicznymi, [link widoczny dla zalogowanych] firmami budowlanymi oraz podwykonawcami jak również stale powiększająca się grupa naszych klientów indywidualnych pozwala nam stwierdzić iż osiągnęliśmy ten cel.
Posiadamy autoryzację na sprzedaż i serwis urządzeń klimatyzacyjnych wiodących firm światowych. Dzięki temu oferujemy naszym klientom tylko najlepsze i sprawdzone produkty z [link widoczny dla zalogowanych] i chłodniczej. Jednocześnie stale podnoszone wysokie kwalifikacje naszych pracowników gwarantują jak najlepsze wykonanie zleconych projektów i zadań, co ma potwierdzenie w opinii naszych klientów i odbiorców.
Ogólny zakres naszych usług:
szeroka oferta w zakresie nowoczesnych [link widoczny dla zalogowanych] (split, multisplit, systemy kanałowe, systemy modułowe)
kompetentne doradztwo w zakresie doboru systemu i urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych.
kompleksowe montaże systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
modernizacje istniejących [link widoczny dla zalogowanych] i wentylacyjnych
udzielanie gwarancji na sprzedane i zainstalowane systemy
szkolenia klientów z zakresu obsługi instalowanych systemów
prowadzenie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń klimatyzacyjnych

Obok tradycyjnych metod odgrzybiania i dezynfekcji [link widoczny dla zalogowanych] proponujemy Państwu nową, profesjonalną metodę czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji za pomocą ultradźwięków. Nowoczesne urządzenie ultradźwiękowe Refresh-o-mat wytwarza ultradźwięki o dużej częstotliwości (1.7 MHz) i rozpyla substancję czynną o średnicy 5 mikronów. Tak rozpylona substancja wypełnia [link widoczny dla zalogowanych]oraz przedostaje się do kanałów powietrznych,


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jacko
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:06, 28 Sty 2012    Temat postu:

propos „zamiatania pod dywan”, uporządkujmy fakty. Prokuratura umorzyła postępowanie w zakresie tylko jednego, najpoważniejszego zarzutu. Odnośnie do pozostałych zarzutów postępowanie trwa i nie wiadomo czym się skończy. Umorzenie wynikało ze zgromadzonego materiału dowodowego, wśród którego największą wagę miały prawdopodobnie opinie biegłych, w tym z ośrodków zagranicznych.
2. Nie każdy błąd lekarski stanowi od razu przestępstwo. Czasem błąd lekarski powoduje jedynie odpowiedzialność zawodową lub cywilną. Jest więc możliwe, że w trakcie postępowania karnego organ procesowy ustali, że błąd popełniono, lecz czyn ten nie stanowi przestępstwa (brak winy w ujęciu karnym). W omawianym stanie faktycznym nie było nawet błędu w sztuce!
3. Specyfika przeszczepów. Koordynacją logistyczną całego procesu, kojarzeniem dawca-pacjent zajmuje się Poltransplant a nie operujący lekarz transplantolog. Pacjent przywieziony do szpitala nie zawsze może być operowany. . Decydują tutaj szanse przeszczepu i konieczność najlepszego wykorzystania organu dawcy. (zgodność tkankowa jest ustalana wcześniej)Niewydolność nerek lub wątroby-przeszczepu nie ma. Stan zapalny – przeszczepu nie ma (pacjent oczekujący ma obowiązek(!) zaleczenia wszystkich zębów) itp. itd. Lekarze mają bardzo mało czasu, żeby ocenić czy przywieziony pacjent może być operowany.
4. Doktor G. podejmował się operacji, których nie chciały przeprowadzić inne ośrodki, czyli zajmował sięczęsto przypadkami na pograniczu beznadziejności. To osłabiało statystyki „przeżywalności” pacjentów.
5. Tak, nie jestem obiektywny. Człowiek, któremu w ramach operacji o krypotnimie „Dr. Mengele” (!) zarzucono umyślne spowodowanie śmierci, przeszczepiał 8 lat temu serce mojego ojca. Operacja odbyła się bez łapówki. Uprzedzając złośliwe komentarze – ojciec – rencista jeżdżący 10 letnim Cinquacento, zamieszkały w bloku z wielkiej płyty w małym miasteczku na lubelszczyźnie (Polska C).
6. To „oczywista oczywistość” (notorium) – doktor G. jest trudnym człowiekiem, ma dość podły charakter. Jednego nie można mu odmówić – pracoholik oddany swojej pracy, wymagający od siebie i innych. Przykład: zwyzywał w mojej obecności ojca od nieodpowiedzialnych grubasów i kazał więcej się nie pokazywać. Ojciec zjawił się za 3m-ce …odchudzony o 20 kg (masa ciała jest ważna przy operacji). Było arogancko ale skutecznie. Nikt się nie obraził.
7. Doktor G. może jest łapówkarzem – nie wiem – ustali to sąd. Brakuje jednak czegoś takiego jak causa jego działania. Czym są owe mityczne flaszki w jego gabinecie w porównaniu do kwot jakie mógł uzyskać za kilka opercaji w roku w ośrodkach na zachodzie ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jacko
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:07, 28 Sty 2012    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych] i omywa cały parownik klimatyzacji. Urządzenie i zastosowany środek do odkażania i dezynfekcji układów klimatyzacji, pozwala na dogłębne i skuteczne oczyszczenie kanałów powietrznych oraz [link widoczny dla zalogowanych] min. z grzybów, pleśni, bakterii i wirusów wydzielających nieprzyjemne [link widoczny dla zalogowanych] oraz powodujące stany chorobowe i alergie. Do odkażania i dezynfekcji [link widoczny dla zalogowanych] stosowany jest środek Refresh, natomiast do odświeżania wnętrz pojazdów środek Car Refresh. Środek ten usuwa i eliminuje nieprzyjemne zapachy powstałe w wyniku palenia tytoniu, emisji plastiku, przewożenia zwierząt, żywności itp. Środek roztacza przyjemną woń i na długo odświeża wnętrze pojazdu!
Cały [link widoczny dla zalogowanych] przebiega w trzech etapach i trawa około 2,5 godziny
W ostatnim czasie bardzo popularnym sposobem na odgrzybianie układu A/C stało się ozonowanie. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu naturalnego składnika środowiska którym jest ozon.
Czym jest ozon?
Ozon jest nietrwałym związkiem 3 [link widoczny dla zalogowanych] atomowego tlenu. Charakterystyczny zapach powietrza po burzy to właśnie ozon. Ozon jest bardzo nietrwałą cząsteczką i dąży do utlenienia wiec pozbycia się jednego z atomów tlenu, poprzez połączenie się z innym atomem i utlenienie go.
Właśnie to zjawisko utleniania ma tak mocne właściwości dezynfekcyjne [link widoczny dla zalogowanych] Ozon utlenia wszelkie grzyby, pleśń, bakterie oraz nieprzyjemne zapachy. Jest to jedna z najstarszych i najskuteczniejszych metod dezynfekcji.
Dzięki ozonowi jednocześnie dezynfekowany jest układ A/C oraz odświeżane wnętrze pojazdu. Urządzenie CLMA produkcji włoskiej firmy IAM zapewnia doskonale dopasowaną ilość wytwarzanego ozonu, tak aby nie uszkodzić tapicerki ani innych elementów pojazdu.
Taki sposób odgrzybiania i dezynfekcji [link widoczny dla zalogowanych] jest „zdrowy” gdyż wykorzystujemy wówczas siły natury.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jacko
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:07, 28 Sty 2012    Temat postu:

Tu nie ma się co zastanawiać Trybunał Stanu przed którym powinien stanąć były Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest koniecznością dla przywrócenia Polsce miana Państwa Prawa.Oczywiście nie wyklucza to ewentualnej odpowiedzialności karnej gdyby potwierdziły się informacje z różnych postępowań.Rację ma Lex co do całej klasy politycznej i Jej nie pisanych umów. Dodam jeszcze kulturę prawną i pojmowanie ducha prawa, najpełniej oddała to dziś Minister Kopacz odpowiadając na pytanie dziennikarki czy Pan Garlicki może podjąc pracę . I cóż zrobiła p.Kopacz ? Wypełniła wszelkie znamiona paragrafu 231 Kodeksu Karnego czyli przekroczyła swoje uprawnienia działając na szkodę interesu prywatnego.Chyba że zastosujemy jakąś falandyzującą teorię że mówiła nie jako Minister Zdrowia i nie ma wpływu na decyzje dyrekcji placówek zdrowotnych o zatrudnieniu najbardziej znanego lekarza Rzeczpospolitej (bo przecież kardiochirurg Garlicki nie wybiera się do pracy w biurze projektów). Skandalem należy nazwać fakt że dawno nie praktykujący kardiochirurg wydał opinnie medyczną w stosunku do konkurencyjnego kardiochirurga (inne szkoły i podobno Jego wychowankowie starają się o funkcje w klinice MSWiA) do tego był urzędującym Ministrem Zdrowia członkiem Rady Ministrów. Czy zatem „sprawę” wymyślił sobie fanatyk walki z korupcją m.Ziobro?Straszne podejrzenia nasuwają się same.O ile Ziobro( co nie jest dla Niego żadnym usprawiedliwieniem) mógł nie przewidzieć konsekwencji swojej konferencji prasowej, załamaniu polskiej transplantologii o tyle Religa musiał być tego świadomy.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jacko
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:32, 12 Paź 2012    Temat postu:

Już udzielam odpowiedzi, ale pytanie trzeba inaczej sformułować nie ile ma energii tylko ile mozna uzyskać (odzyskać) z niego

energii.

Pierwsze przybliżenie to gaz doskonały, energie wykorzystujemy rozprężając je do cisnienia końca suwu pracy (najlepiej równego

atmosferycznemu), można to zrobić adiabatycznie lub izotermicznie. Typowa praca silnika spalinowego jest bliższa adiabacie tak

1/3 izotermy 2/3 ddiabaty, oczywiście rozprężanie izotermiczne jest dla nas lepsze, moznaby podbic izotermiczność ogrzewając

tłoki za pomocą "chłodnicy" (na końcu suwu bedzie z -40 , zmniejszając prędkość itp.

Dla rozprężania adiabatycznego mamy zależność książkową:
E(1->2) = ( (p1*V1)/(k-1) )*[ 1 - (p2/p1)^((k-1/k))]

gdzie
p1,p2-cisnienia przed i po rozprężeniu
V1,V2 - objetości przed i po rozprężeniu
k- wykładnik adiabaty (dla powietrza 1.4)

zakładając
v1=0.2m3
p1=20 MPa
p2=0.1MPa (atmosferyczne)

uzyskujemy:
E=7,7MJ=2,1kWh

Dla izotermy mamy:

E=p1*V1*ln(p1/p2)

dla takich warunków jak wyżej

E=21MJ=5,8kWh


To jest dla gazu doskonałego, ponieważ jesliby adiabatycznie rozprężyć gaz z 200atm->1atm temp spadnie z 20 C do -206 C

(ponieważ p1/p2=(T1/T2)^(k/(k-1)) ) więc można się spodziewać że gaz spokojnie się wyrobi w pobieraniu ciepła z cylindra i

proces bedzie bliższy izotermie. Oczywiście powietrze pod 200atm nie jest gazem doskonałym postaram się wrzucic kalkulacje


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jacko
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:38, 12 Paź 2012    Temat postu:

Przez to mam co chwilę kłopoty "administracyjne". Podobno w naszym państwie prawa istnieje obowiązek, aby każdy obywatel "pobierał" prąd z sieci!!!!!!! A jak jest "krnąbrny", to np. gmina nie dopuści mu budynku do użytkowania, i co tu mówić o ekologii czy samochodach z napędem elektrycznym.
Przypomina mi to, jak chłop pańszczyźniany musiał kupować u dziedzica gorzałkę /obowiązkowo/. Cóz historia lubi się powtarzać! Szczerze mówiąc nie spotkałem się z takim przepisem, a mam sporo znajomych co żyją/żyli bez elektryczności, ale wiem że nie jest to niemożliwe i państwo może znaleźć haczyk. Gdybyś mógł bliżej opisać swoje perypetie byłbym wdzięczny. Sam myślę o wybudowaniu sobie kiedyś domu o zerowych kosztach utrzymania co wyklucza taki przyłącz.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
adamiak12
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:46, 31 Maj 2016    Temat postu:

Bardzo fajny i profesjonalny wpis, dziękuję że dzielisz się swoją wiedzą i ofertąSmile pozdrawiam serdecznie i życzę wam kochani pięknego i bardzo miłego dnia!!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum pracowników CCP Strona Główna -> Muzyka... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Bluetab template design by FF8Jake of FFD
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin