Dowcipy o strażakach - suchary

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum pracowników CCP Strona Główna -> Humor...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariolwo




Dołączył: 03 Cze 2023
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 8:36, 06 Cze 2023    Temat postu: Dowcipy o strażakach - suchary

Pewnego dnia strażak o imieniu Janek został wezwany do pożaru w dużym budynku. Po dotarciu na miejsce zobaczył, że płomienie są ogromne i niebezpieczne. Janek szybko zarządził akcję gaśniczą i rozkazał swojemu zastępowi: "Adam, ty zajmij się lewym skrzydłem budynku, a ja zajmę się prawym. Tomasz, weź ze sobą drabinę i sprawdź, czy nikt nie jest uwięziony na górze!" Zespół działał sprawnie i udało im się opanować pożar w ciągu kilkudziesięciu minut. Po zakończeniu akcji Janek został zapytany, jakim cudem udało mu się tak skutecznie dowodzić. Odpowiedział: "Cóż, jestem strażakiem od wielu lat i zawsze wiedziałem, że najważniejsze to podzielić zadania. Tak samo jak w naszym codziennym życiu - aby osiągnąć sukces, musisz mieć dobrze zorganizowany plan działania!"

Na treningu strażackim dowódca zapytał swoją załogę: "Dlaczego tak ważne jest, aby być zawsze gotowym do działania?" Jeden z strażaków odpowiedział: "Bo każda minuta się liczy, kiedy idzie o ratowanie ludzkich życiu i mienia!" Dowódca skinął głową i powiedział: "Dokładnie. Ale pamiętajcie, żeby nie zapominać o tym samym zaangażowaniu, gdy nie ma pożaru. Czasami nasza obecność i gotowość mogą przynieść pocieszenie i wsparcie dla tych, którzy czują się zagubieni lub niepewni. Nie tylko gasimy ogień, ale także rozpalamy nadzieję!"

Pewnego razu grupa strażaków wyjechała na działanie wypadku samochodowego. Po przybyciu na miejsce zobaczyli zaklinowaną w rozbitym aucie kobietę. Bez wahania przystąpili do akcji, uwalniając ją z pojazdu. Kiedy kobieta wyszła z samochodu, spojrzała na strażaków i powiedziała: "Dziękuję wam! Jesteście moimi bohaterami!" Jeden z strażaków uśmiechnął się i odpowiedział: "Nie ma za co, to nasza praca. Dla nas każde ludzkie życie jest bezcenne i jesteśmy tu, żeby pomagać. Zawsze możesz na nas liczyć!" Kobieta wzruszona spojrzała na nich i powiedziała: "Nawet jeśli nazywacie to pracą, to dla nas, których ocaliliście, jesteście aniołami stróżami.

Pewnego dnia strażacy zostali wezwani do pożaru w dużym biurowcu gdzie miały być przeprowadzone [link widoczny dla zalogowanych]. Po dotarciu na miejsce zobaczyli, że płomienie ogarniają całe piętro. Dowódca strażaków powiedział swojej załodze: "Dobrze, chłopaki, musimy działać szybko i sprawnie. Nie możemy pozwolić, aby ogień się rozprzestrzenił na kolejne piętra. Adam, Ty zajmij się gaśnicą i spróbuj ugasić pożar w holu. Ja zajmę się ewakuacją ludzi z sąsiednich pomieszczeń. Tomasz, Ty weź ze sobą drabinę i sprawdź, czy nikt nie jest uwięziony na wyższych piętrach!"

Strażacy ruszyli do akcji i po pewnym czasie udało im się opanować pożar oraz ewakuować wszystkich mieszkańców. Kiedy dowódca strażaków podsumowywał akcję, jeden ze strażaków zapytał: "Szefie, ale dlaczego podczas akcji zawsze musimy działać w tak wielkim pośpiechu?" Dowódca odpowiedział z uśmiechem: "Wiesz, gdybyśmy działali powoli, pożar mógłby się rozprzestrzenić na kolejne piętra i wtedy musielibyśmy walczyć z ogniem na większej powierzchni. A wtedy to dopiero byłoby gorąco!"

Razz Twisted Evil Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum pracowników CCP Strona Główna -> Humor... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Bluetab template design by FF8Jake of FFD
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin